środa, 28 lipca 2021

Jak wygląda akademik? Łódź.

Cześć!

Listy studentów już zostały ogłoszone. Nadszedł więc teraz czas aby zdecydować się na zakwaterowanie, mieszkanie czy akademik? Zapewne tak jak i mnie, wiele osób nurtuje temat jak wygląda akademik, czy jest pokój jest ciasny oraz jaki jest poziom życia? Na te pytania oraz kilka innych postaram się dziś Wam odpowiedzieć. Mam również bonusowe zdjęcie a także nagrania jak wyglądają pokoje. Ja będę pokazywać niektóre pokoje z Akademików Politechniki Łódzkiej. Pamiętajcie jednak, że pokoje między akademikami się różnią a także w samym akademiku. Potrafią być piętro przed i po remoncie. Tak więc nie możecie założyć, że jeśli złożycie na ten konkretny akademik to dostaniecie taki pokój jaki akurat pokazałam. 

Co do innych uczelni, sytuacja jest ta sama. Pokoje są różne. Natomiast nadal możecie przeczytać ten post, ponieważ ogólny poziom stanu pokoi jest podobny. Tak więc ta wiedza i tak wam pomoże. Zapraszam! 

*Przepraszam za jakość, niektórych zdjęć. Nie robiłam ich stricte pod post. Pochodzą one z moich prywatnych zdjęć i rozmów.

Tak więc przejdźmy do pierwszego pokoju do, którego się dostałam. Akademik nr 2. Dwuosobowy pokój z szafą i aneksem kuchennym. Kuchnia jest jedna na piętro. Łazienka również jedna na piętro. Pokój jest bardzo mały. Tej wielkości pokoje zostały zmienione później na pojedyncze. Lodówkę trzeba mieć swoją.

Cena: 380 zł

Drugi pokój w Akademiku nr 2 jest już o wiele większy. Kuchnia i łazienka, jak wyżej. Również brak lodówki na stanie.
Cena: 380 zł

Współlokator nie zawsze jest maniakiem porządku.
Współlokator nie zawsze jest maniakiem porządku...


-----------------------------------------------

Kolejny akademik to nr. 7. Są tam pokoje zarówno 1, 2 jak i 3 osobowe. Łazienka jest dzielona na blok pokoi czyli 4 pokoje. Kuchnia jest wspólna na piętro. Brak lodówki.
*Ja pokazuję pokój 3 osobowy w momencie gdy dopiero JEDNA osoba się wprowadziła. A gdzie kolejne dwie? 
Pokój dwuosobowy wygląda tak samo, nie ma tylko łóżka piętrowego a jest pojedyncze.
Cena: 400 zł-----------------------------------------------

Następny jest akademik nr. 6. Prezentowany pokój jest po remoncie. Na stanie jest również lodówka. W tym akademiku są pokoje dwu i jednoosobowe. Łazienki damskie i męskie osobno na piętro. Kuchnia wspólna na piętro.
Cena: 400 zł.
Częste pytania, które mogą się pojawić:

Czy mam szanse dostać pokój jeśli mieszkam w mieście?
-Tak. Pierwszeństwo mają jednak osoby, które mieszkają dalej. Zmiany pokoi, rezygnacje oraz podania o pokój można składać cały rok, tak więc jeśli nie dostaniesz we wrześniu, może próbować później.

Co zrobić aby dostać pokój 1 osobowy?
-Pokój jednoosobowy jest wyjątkiem. Najczęściej musi być poparty problemami zdrowotnymi, które uniemożliwiają mieszkanie z drugim studentem.

Czy mogę mieszkać z chłopakiem?
-Istnieją pokoje dla par. Musicie zaznaczyć taki aspekt w podaniu. Jeśli, która osoba nie byłaby studentem uczelni musicie dopytać. Na pewno będzie ta osoba płacić drożej.

Co zrobić jeśli nie chcę mieszkać w danym pokoju/akademiku?
-W ciągu roku można bez problemów zmieniać pokoje czy też akademiki. 

Czy mogę wybrać sobie współlokatora, np. przyjaciółkę?
-Teoretycznie nie. W praktyce kierownicy jak i osoby w zarządzie osiedla starają się spełniać takie prośby. Poprzez to nie ma ryzyka, że osoby się nie dogadają i nie będą się przenosić... Jest to jednak tylko i wyłącznie wolna wola np. kierownika.

Czy muszę płacić za prąd i inne media?
-Nie. Tylko Internet. Ewentualnie czasami trzeba dokupić router. 

Jakie jest wyposażenie kuchni?
-Kilka kuchni z palnikami. Prawdopodobnie przy każdej kuchni jest piekarnik ale nie zawsze. Zlew. Na terenie żadnego akademika, którego znam, nie można mieć mikrofali ani palników w pokojach. 

Czy trzeba mieszkać w akademiku we wakacje?
-Można, ale nie trzeba. W maju/czerwcu składa się podanie o przedłużenie akademika na kolejny semestr a także można złożyć podanie o mieszkanie w trakcie wakacji.

Czy płaci się mniej np. w lutym, gdy są ferie?
-Nie.


Jeśli macie jakieś pytania, na które nie odpowiedziałam, piszcie w komentarzach. 
A już za tydzień pojawi się post z moimi prywatnymi historiami odnośnie akademików. W tym również wytłumaczenie czemu miałam ich tak wiele w ciągu ledwie pół roku. 
Do zobaczenia!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz