niedziela, 16 czerwca 2024

Narodowa Bazylika Najświętszego Serca w Brukseli.

 

Cześć!

W sercu belgijskiej stolicy kryje się prawdziwa perła architektury i ducha – Narodowa Bazylika Najświętszego Serca. To miejsce nie tylko zachwyca swoją monumentalną budowlą, ale także głębokim znaczeniem dla mieszkańców i pielgrzymów z całego świata. 
Jego monumentalność na prawdę zrobiła na mnie wrażenie. W Polsce przyrównałabym ją do Sanktuarium w Licheniu.

Narodowa Bazylika Najświętszego Serca w Brukseli, znana również jako Bazylika Koekelberg, to majestatyczna budowla w stylu neogotyckim, wznosząca się dumnie nad panoramą miasta. Jej imponujące kopuły i wysokie wieże są nieodłączną częścią brabanckiego krajobrazu. We wnętrzu bazyliki odkryjesz bogactwo detali architektonicznych, malowideł i rzeźb, które wyróżniają to miejsce jako niepowtarzalny skarb Belgii.

Od momentu jej powstania w 1905 roku, bazylika stała się nie tylko ważnym punktem orientacyjnym w mieście, ale także miejscem modlitwy, refleksji i duchowego wzlotu dla wielu pielgrzymów. Jej ogromne wnętrze emanuje spokojem i pokojem, zapraszając do chwili zadumy i kontemplacji.

Bazylika regularnie gości liczne wydarzenia religijne, koncerty chóralne i inne ceremonie, przyciągając setki osób pragnących doświadczyć jej wyjątkowej atmosfery. Pielgrzymki do Narodowej Bazyliki Najświętszego Serca są także popularne wśród wiernych, którzy przybywają tu z różnych zakątków świata, by oddać hołd i prosić o błogosławieństwo.

Poza swoim duchowym znaczeniem, bazylika otoczona jest także uroczymi ogrodami, które zapewniają odrobinę spokoju w zgiełku miejskiego życia. To idealne miejsce na chwilę wytchnienia i kontemplacji po zwiedzaniu tego imponującego miejsca.
Jeśli kiedykolwiek znajdziesz się w Brukseli, nie przegap okazji, by odwiedzić tę piękną bazylikę i doświadczyć jej niezwykłego piękna i duchowej mocy. To więcej niż zwykła budowla – to miejsce, które zostawia niezatarte wrażenie w sercach odwiedzających.


A na koniec pozostawię Wam tutaj taką fajną rzeźbę uliczną ;) Lubię takie cuda.

Jak podobała Wam się ta mała wycieczka? 
Angelika

12 komentarzy:

 1. Jeśli tylko będę w Brukseli to na pewno tam pojadę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bazylika rzeczywiście imponująca! Ale rzeźba też jest fantastyczna 😉

  OdpowiedzUsuń
 3. Budynek bazyliki robi wrażenie :) rzeźba uliczna wygląda fantastycznie, też bardzo lubię takie atrakcje :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Naprawdę wspaniała budowla. Bazylika na Twoich zdjęciach jest zachwycająca! Ja później poszukam w Internecie zdjęć z jej wnętrza, bo mnie zaciekawiłaś.
  Pozdrawiam Cię bardzo serdecznie i życzę miłego nowego tygodnia!

  OdpowiedzUsuń
 5. Oj tak. Byłam tam kiedyś i zrobiła na mnie duże wrażenie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo ładna budowla i fajny pomnik. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Robi wrażenie już na zdjęciach, chętnie zobaczyłabym ją na żywo <3. A figura świetna, też takie uwielbiam :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetna wycieczka :) Relacja wspaniała, zdjęcia zachwycające. W Belgii byłam tylko raz więc nie zdążyłam wszystkiego zobaczyć, może kiedyś powtórzę tę wycieczkę razem z moją rodziną :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Rzeczywiście bazylika prezentuje się imponująco.

  OdpowiedzUsuń