niedziela, 29 grudnia 2024

Moje top 5 kosmetyków 2024 roku!

Hejka! 

Na zakończenie roku 2024 mam dla was moje top 5 kosmetyków! Same najlepsze perełki. Tak więc zapraszam do mojego małego podsumowania. 

Na początek zacznę od mojej bazy całej pielęgnacji, czyli kremu SPF. Już kilka razy wam o nim wspominałam więc teraz również nie mogło go zabraknąć. Mówię oczywiście o holika holika aloe waterproof sun gel. Konsystencja jest świetna. Nadaje się pod makijaż. Nie bieli ani nie zostawia na skórze nieprzyjemnej poświaty. Z radością używam go cały rok. 

Żel do mycia twarzy z Bielendy Proffesional. Pokazywałam go w haulu kosmetycznym. Wzięłam go przypadkiem, bo skończył się mój poprzedni żel. I okazało się, że był to strzał w 10! Świetna konsystencja, bardzo dobrze domywa i co dla mnie jest szczególnie istotne nie uczula mnie! Niestety z wiekiem okazało się, że moja cera jest podatna na uczulenia... A pianki myjące są w tym temacie największym prowodyrem. Nawet ostatnio kupiłam piankę do mycia, bo wyżej wspomniany żel mi się skończył... I skończyło się na jednym użyciu, bo byłam po nim jak burak i miałam okropne uczucie pieczenia na twarzy... 

Coś kontrowersyjnego, czyli azjatyckie maski w płachcie z Aliexpress! Zamawianie z chińskich stron, kosmetyków jest dość ryzykowne. Sama nic innego nie zamawiam. Więc dlaczego maski w płachcie? Bo azjatyckie maski nie są inaczej tworzone na rynek Europejski 🙂 Mają tylko naklejkę z tyłu po angielsku i tyle. Więc dlaczego mam przepłacać za maskę po 10-15 zł, skoro mogę mieć maskę po 1-2 zł? Poza tym bardzo wiele już przetestowałam i jeśli o nie chodzi, nie mogę powiedzieć złego słowa. Nigdy nic mnie nie uczuliło czy piekło. Jednak testowanie polecam wyłącznie na własną odpowiedzialność 😉 Wiadomo. 

Brązowa kredka i tusz do rzęs. W tym roku odeszłam od rysowania kreski czarnym eyelinerem. Postawiłam na brązową kredkę z Kiko, która jest moją pamiątką jeszcze z Belgii.  Natomiast tusz to był czysty przypadek. Okazał się fajną perełką w mojej kosmetyczce. Łatwo się zmywa, nie niszczy rzęs. Daje ładny, neutralny efekt. Czarnego też czasem używam, ale brązowy podbił moje serce. Mam mały minus co do tuszu... Przy jego zakupie Pani sprzedająca oszukała mnie na wydawaną gotówkę 😕 Niestety zauważyłam to po wyjściu ze sklepu i wsypaniu pieniędzy do portfela i nie miałam, jak tego udowodnić. 

Ostatnim produktem będzie tonujący szampon do włosów z Stapiz Sleek Line, wersja fioletowa blond. Efekt jaki on daje jest na prawdę spektakularny. Oczywiście mówię tutaj o stonowaniu rozjaśnionych włosów. Raz na półtora/dwa tygodnie go używam i moje włosy mają piękny odcień cappuccino. W ciągu tygodnia stosuję do niego jakiś lekki szampon. Myślę, że kupię kolejne opakowanie gdy się skończy. 

A Wam jakie kosmetyki szczególnie przypadły w tym kończącym się już 2024 roku? Macie jakieś perełki?

środa, 25 grudnia 2024

Wigilia 2023! | VLOGMAS 2023

Cześć!
Mam nadzieję, że każdy z Was miło spędza czas w rodzinnym gronie a wszelkie świąteczne marzenia się spełniły ;) Dzisiaj mam dla Was ostatni z serii vlogmasów 2023, film. Powspominamy sobie dzisiaj zeszłoroczne święta, wigilijny stół, wręczanie prezentów... A wy jak wspominacie ostatnie lata? Staracie się w tym okresie dla kogoś albo dla samych siebie ;)? Nie mówię tylko o ładnych dekoracjach.



Angelika

wtorek, 24 grudnia 2024

Życzenia Bożonarodzeniowe!

 

W tym magicznym okresie, gdy cały świat zanurza się w blasku choinek, migoczących światełek i dźwiękach kolęd, chciałbym z całego serca podziękować Wam za to, że jesteście częścią naszej niesamowitej społeczności. Boże Narodzenie to czas nie tylko tradycji i świątecznego blasku, ale także okazja do refleksji nad mijającym rokiem.

Życzę Wam, Drodzy Czytelnicy, abyście w tym szczególnym czasie odnaleźli chwilę spokoju i oddechu, abyście mogli w pełni cieszyć się pięknem chwil spędzonych z najbliższymi. Niech każdy moment Świąt Bożego Narodzenia napełni Was ciepłem serca i przypomni o istocie tego magicznego okresu – miłości, życzliwości i wspólnocie.

W Nowy Rok wkraczajmy z otwartymi sercami na nowe możliwości, z nadzieją na spełnienie marzeń i z determinacją do osiągnięcia nowych celów. Niech każdy dzień przynosi nam nowe doświadczenia, a każda trudność stanie się tylko krokiem do osobistego rozwoju.

Dziękuję, że jesteście z nami przez cały rok, dzieląc się swoimi historiami, inspiracjami i pasjami na łamach naszego bloga lifestyle. Niech nadchodzące Święta będą dla Was czasem wytchnienia i regeneracji sił, abyście mogli w pełni cieszyć się każdym dniem. Z serca życzę Wam, Drodzy Czytelnicy, Wesołych Świąt Bożego Narodzenia, pełnych miłości, radości i spokoju, oraz Szczęśliwego Nowego Roku, który przyniesie wiele sukcesów, spełnienia marzeń i niezapomnianych chwil.

Angelika

poniedziałek, 23 grudnia 2024

Świąteczne życzenia

 

Cześć!
Wigilia dosłownie już za rogiem. Chciałabym się dzisiaj Was zapytać, jak wygląda u was składanie życzeń świątecznych? U mnie z roku na rok się to zmienia. Kiedyś królowały smsy. Zawsze szykowałam kilka propozycji i rozsyłało się całej rodzinie. Potem była moda na ogólnodostępne posty np. na Facebooku. W między czasie powstał trend na indywidualne życzenia na Messengerze, naklejki z świątecznymi życzeniami a także udostępnianie świątecznych sesji rodzinnych wraz z jakimiś życzeniami. Niektórzy decydują się również na zdjęcia "na żywo" sprzed wigilijnego stołu. Ja co roku nie wiem co zrobić. Nie ukrywam, że ogólnodostępne życzenia są bardzo praktyczne, ponieważ nie muszę pisać do każdego osobno... Ale sama po sobie wiem, że gdy dostanę życzenia od kogoś w wiadomości to jest od razu milej i czuć, że ta osoba pomyślała o nas odrobinę bardziej indywidualnie niż typowe kopiuj wklej.

 

Aby trochę tą sprawę ułatwić, przygotowałam dla Was kilka propozycji świątecznych życzeń, które możecie użyć zarówno w prywatnych wiadomościach, ogólnodostępnych postach czy nawet na waszych blogach. Zapraszam!

 

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzę Ci spokoju, radości i miłości w gronie najbliższych. Niech ten magiczny czas napełni Twoje serce nadzieją, a nadchodzący Nowy Rok przyniesie spełnienie marzeń i zdrowie na każdy dzień.

 

Święta to czas magii, więc życzę Ci, żebyś znalazł pod choinką nie tylko prezenty, ale i mnóstwo radości, spokoju oraz wyjątkowych chwil. A w Nowym Roku niech każdy dzień będzie lepszy od poprzedniego!

 

Kochana/Kochany, życzę Ci, aby te Święta były pełne ciepła, miłości i szczęścia. Niech każda chwila spędzona z najbliższymi będzie niezapomniana, a nadchodzący rok przyniesie spełnienie marzeń i wiele pięknych chwil razem.

 

Z okazji Świąt życzę Ci, żeby każdy dzień był pełen radości, a Nowy Rok obfitował w spełnione marzenia i uśmiechy. Dziękuję, że jesteś i że mogę dzielić z Tobą te wyjątkowe chwile. Wesołych Świąt!

 

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzę Państwu spokoju, radości i zdrowia w gronie najbliższych. Niech Nowy Rok przyniesie wiele sukcesów zawodowych, jak również spełnienia w życiu osobistym. Wesołych Świąt!

 

Święta to czas, kiedy magia jest wokół nas – w migoczących światełkach, w zapachu choinki, w ciepłych słowach i uśmiechach. Życzę Wam, drodzy Czytelnicy, abyście poczuli tę magię na każdym kroku, a nadchodzący Nowy Rok przyniósł mnóstwo spełnionych marzeń, zdrowia i niezapomnianych chwil. Wesołych Świąt!

 

Zbliżający się koniec roku to świetna okazja, by podziękować Wam za to, że razem spędziliśmy kolejny rok pełen inspiracji, nauki i radości z pisania. Życzę Wam spokojnych, pełnych magii Świąt, a także dużo zdrowia, odwagi do realizacji marzeń i sukcesów w Nowym Roku. Dziękuję, że jesteście częścią tej podróży! Wesołych Świąt!


Z okazji Świąt Bożego Narodzenia chciałabym serdecznie podziękować Wam, drodzy Czytelnicy, za obecność na blogu, za Wasze komentarze, sugestie i wsparcie przez cały rok. To dzięki Wam ta przestrzeń żyje. Życzę Wam pięknych, spokojnych Świąt, pełnych miłości i cudownych chwil spędzonych z najbliższymi. Niech Nowy Rok obfituje w same pozytywne zmiany!

 

Do zobaczenia!
Angelika

niedziela, 22 grudnia 2024

Gala absolwentów! | VLOGMAS 2023

Hejka!
Jak tam mija wam dzień :D? Chętnie poczytam wasze opowieści. A w międzyczasie zapraszam was na vlog z gali absolwentów na której byłam rok temu a także kilka momentów w moim domu rodzinnym gdy ubieraliśmy choinkę i bawiłam się z pieskami!


Miłego oglądania!
Angelika

sobota, 21 grudnia 2024

Świąteczne kartki akwarelowe!


Cześć moi mili!
Kto również lubi malować akwarelą? Ja poznałam tą technikę na studiach i bardzo ją lubię. Można się przy niej fajnie zrelaksować. Dzisiaj mam dla was kilka propozycji na świąteczne kartki. 

Pierwszy wzór (powyżej) jest dość ciemny, natomiast reszta jest w pięknym rozmytym i minimalistycznym stylu. Myślę, że to dobra propozycja nawet na pierwsze próby z akwarelą. Dwa lata temu robiłam świąteczne kartki dla kilku osób. Myślę, że to fajny dodatkowy prezent.






Do zobaczenia!
Angelika