sobota, 4 grudnia 2021

TO DO w grudniu.

Hejka!
Żeby bardziej efektywnie przeżyć okres przedświąteczny, kiedy są najładniejsze dekoracje oraz ładna grudniowa pogoda... Przygotowałam dla was listę to do w grudniu. Możecie stworzyć własną listę do odhaczenia. Wydaje mi się, że warto robić sobie takie check point'y. Mamy wtedy o wiele bardziej określone cele. A gdy widzimy nasz cel jako punkty zastanawiamy się dużo mocniej jak do niego dążyć. To się odnosi zarówno takich lekkich tematów jak co zrobić w grudniu ale również plan na najbliższe np. pięć lat. 


Ja na swojej liście mam odwiedzenie jarmarku świątecznego, spacer przy świątecznych lampkach, przygotować świąteczne kartki dla babci i cioć a także upiec pierniki. Zapewne jeszcze kilka punktów do tego dojdzie, ale póki co to tyle. Szczególnie marzy mi się właśnie ten jarmark. Jestem w Łodzi już kilka lat a nigdy nie byłam na jarmarku wieczorem gdy mróz lekko szczypie nam policzki... Mam nadzieję, że w tym roku się uda ;)
A wy jakie macie plany? Czy w ogóle planujecie coś więcej niż szał świąteczny?
Do jutra,
A.


piątek, 3 grudnia 2021

Prezenty na Mikołajki do 30/40 zł.

Cześć!
Dzisiaj mam dla Was kilka propozycji na prezenty Mikołajkowe do 30/40 zł. Są różne sytuacje budżetowe, fajnie gdyby już na Mikołajki każdy mógł obdarować bliskich droższymi prezentami, ale czasami nie można. Bywa też tak, że losujemy kogoś w szkole/pracy/na studiach i musimy wymyśleć coś zarówno spersonalizowanego jak i pewnego. Dlatego przygotowałam kilka propozycji.  

Delikatna biżuteria ze stali chirurgicznej.
Dlaczego to dobry wybór? Biżuteria ze stali jest ładna i o wiele tańsza niż złota czy srebrna. Stal nie uczuli tak jak inne podróbki, tak więc obdarowana osoba ponosi biżuterię dłużej. Dodatkowo jest to dobry prezent praktycznie dla każdej kobiety. Jeśli nie wiesz czy ma przebite uszy, postaw na delikatną bransoletkę. Muszę wspomnieć o jeszcze jednej istotnej sprawie dotyczącej biżuterii. Najbezpieczniej postaw na prosty i klasyczny wzór. Nie wybieraj mocno ozdobnych kolczyków z milionem cyrkonii. Nie każdemu się spodobają, zwłaszcza jeśli kupujesz to komuś innemu niż własnej mamie, którą znasz bardzo dobrze. Jeśli zastanawiacie się pomiędzy złotym a srebrnym wykończeniem... Każda kobieta ma zarówno taką jak i taką biżuterię. Moje propozycje możecie zobaczyć poniżej.


czwartek, 2 grudnia 2021

Pomysły na grudniowy Bullet Journal.

Cześć!
Tak! Już zaczął się grudzień i jeśli tworzycie swój bullet journal, jest już najwyższy czas aby go zaplanować. Dlatego przychodzę do Was z kilkoma propozycjami. Znajdziecie tutaj zarówno mocno czerwone i przepełnione dekoracjami propozycje jak i bardziej stonowane. Ja osobiście cały kalendarz staram się utrzymywać w dość minimalistycznych kolorach. Natomiast grudzień to jeden wielki wyjątek, kiedy to potrafię nawet całe strony przemalować na czerwono. Swojego akurat nie będę pokazywać ponieważ lubię go zrobić już w listopadzie razem z listą planów postowych, zakupów oraz prezentów. 
Mam nadzieję, że znajdziecie tutaj coś dla siebie.

Dodatkowo znalazłam dla Was kreatywne bujo na grudzień. Jeśli macie ochotę możecie sobie zrobić wyzwanie na cały miesiąc. Z tego co pamiętam trzeba narysować rzecz z danego dnia ale możecie również zrobić zdjęcie czy też zrobić spis wspomnień z danym słowem i napisać taki świąteczny pamiętnik.

środa, 1 grudnia 2021

Świąteczne kalendarze adwentowe 2021.

 
Cześć!
Aaa :D Kto również uwielbia kalendarze adwentowe? Jest to świetna zabawa w okresie świątecznym. Niestety nie lubię filmów, które mają je reklamować a dokładnie zdradzają co jest w środku. Dlatego wstawię Wam tutaj tylko zdjęcie pudełka, opis oraz cenę. Niestety ceny kalendarzy są dość spore dlatego postaram się znaleźć również coś tańszego.
Kalendarza, którego tutaj nie umieściłam a również serdecznie polecam to zwykły kalendarz z czekoladkami. To wydatek 5-25 zł w zależności od marki. Pralinka do kawy to również miły umilacz adwentu.
Zapraszam na więcej propozycji.

wtorek, 30 listopada 2021

Blogmas, czas start!

Cześć kochani!
Czas tak szybko mija i znów jesteśmy w momencie kiedy wyczekujemy vlogmasów oraz oczywiście Świąt. Jeśli jeszcze nie wiecie, ja uwielbiam Boże Narodzenie, ten klimat i wszechobecną radość. W tym roku postanowiłam ponownie wypełnić tradycję blogmasa. Gdy pomyślę sobie o dwudziestu czterech postach, dzień po dniu, mam wrażenie, że oszalałam. Jednak z drugiej strony uwielbiam właśnie poprzez takie rzeczy budować tą atmosferę. Dodatkowo z przyjemnością przygotuję np. playlistę świąteczną, która na pewno każdemu się spodoba i umili czas.

Czy mam jakiś konkretny plan na ten miesiąc? Zrobiłam sobie listę pomysłów na posty. Kilka mam już napisanych tak aby w bardziej zapracowany dzień mieć już materiał. Większość będę jednak pisać na bieżąco. Tak więc możecie podpowiadać mi swoje propozycję.  

Zastanawiam się również nad vlogmasami. Wątpię, że udałoby mi się teraz je nagrać, skleić i opublikować jeszcze w grudniu. Jest to jednak bardzo dużo pracy. Mam kilka ciekawych planów na ten miesiąc, chętnie je udokumentuję. Jeśliby się udało, może pojawią się w okresie pomiędzy świętami a sylwestrem. A jeśli nie, to za rok ;) W tym roku również mam dla was małą wideo niespodziankę. 
Jeśli ktoś chciałby zasubsykrybować mój kanał, zapraszam -> ΛΝGΞLΛ

A póki co przesyłam uściski i do zobaczenia już jutro!
ΛΝGΞLΛ

poniedziałek, 22 listopada 2021

Perugia, plener, 03.11.2021

Perugia

Zwiedzane tego pięknego miasta zaczęliśmy trzeciego listopada. Niestety pogoda średnio nas rozpieszczała i co kawałek padał delikatny deszcz. Pierwszym punktem, który odwiedziliśmy był Palazzo dei Priori. Tuż obok znajduje się Katedra pw. św. Wawrzyńca, która aktualnie znajduje się w remoncie. Mimo to można wejść do środka. Na placu znajduje się również fontanna Maggiore. Następnie poszliśmy pooglądać niesamowite czekolady wyrabiane w Perugii a także na prawdziwą Włoską pizzę.